Marne van Opstal (Nederland) studeerde af aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij danste van 2009 tot 2012 bij NDT 2 en daarna bij NDT 1 tot augustus 2020. Samen met zijn zus Imre van Opstal (een voormalig danser van NDT 1) creëerde hij in 2014 en 2015 LiNK en John Doe voor Up & Coming Choreographers. In 2017 creëerden ze The Grey met NDT 2 en vervolgens in 2019 creëerde het choreografenduo hun eerste werk voor NDT 1, Take Root, dat een Zwaan-nominatie ontving voor ‘Beste dansproductie’. Tijdens deze editie van YTP heeft Marne een nieuwe creatie gemaakt met de dansstudenten.

Seizoen 2023-2024
Met trots presenteren we ons seizoen 2023-2024! Elf wereldpremières, spannende interdisciplinaire samenwerkingen en de terugkeer van werken van internationaal gerenommeerde choreografen. Laat je inspireren!

Vanaf 11 mei: Raw are the roots
In Raw are the roots presenteert NDT 1 twee bijzondere wereldpremières van internationaal geprezen kunstenaars Felix Landerer, en choreografenduo Sharon Eyal & Gai Behar.