Noord-Amerikaanse Tour 2024

Snapshot door Prince Credell

Pathways to Performance, NDT workshops Noord-Amerikaanse tour 2024, NDT ambassadeur

Wist je dat als NDT internationaal tourt, we vaak meer bieden dan alleen optredens in theaters? Prince Credell, NDT’s beleidsadviseur Diversiteit en Inclusie en lid van de afdeling Talentontwikkeling & Educatie, ging mee met NDT 1 op hun Noord-Amerikaanse tournee. In dit verhaal vertelt hij over zijn bijdrage aan de tournee die bestond uit een residency genaamd Pathways to Performance Choreographic Program, het begeleiden van NDT-workshops door dansers en ander NDT-ambassadeurswerk.

Deelnemers zitten in een kring tijdens een gesprek en workshopmoment in een dansstudio met spiegelwand.

NDT 1 tijdens de Noord-Amerikaanse Tour

Onlangs had ik het genoegen om NDT 1 te vergezellen tijdens hun Noord-Amerikaanse tournee naar New York City Center. Woorden kunnen niet uitdrukken hoe waardevol de reis voor mij was. Niet alleen omdat ik NDT direct in contact kon brengen met veel voormalige collega’s, scholen en gezelschappen in de omgeving van NYC, maar ook vanwege het uitgebreide educatieve workshopprogramma dat tijdens de tournee plaatsvond in verschillende locaties met diverse medewerkers en studenten. De NDT-dansers waren uitzonderlijk in hun optredens. En het was een dubbele traktatie om de NDT 1-dansers hun leiderschapsvaardigheden te zien ontwikkelen en te zien groeien als docenten in het veld!

Pathways repetitie

Dansers verspreid in een ruime repetitiestudio met houten dakconstructie tijdens een repetitie.

Meredith Rainey met dansers in de studio. Foto: met dank aan Theresa Ruth Howard

Drie dansers overleggen op de vloer van een lichte repetitiestudio met tribune op de achtergrond.

Meredith Rainey met dansers in de studio. Foto: met dank aan Theresa Ruth Howard

Tijdens het eerste deel van de tournee, toen het gezelschap in Canada was, was ik ook in het noorden, in de sneeuw op het historische terrein van het Jacob’s Pillow Dance Festival in New England Berkshires. Als ambassadeur voor diversiteit en inclusie voor NDT werd ik uitgenodigd door Theresa Ruth Howard om inzichten te delen met professionele dansers en medewerkers zowel binnen als buiten de dansstudio over artistieke praktijken en creatieve inclusie in het hedendaagse danslandschap voor verschillende dansers. Het was niet alleen essentieel om de dansers te coachen, maar ook om de reis en het verhaal van NDT in ons culturele klimaat te delen. Nog belangrijker is dat ik blij wordt over de discussies die plaatsvinden en NDT uitnodigen om kennisdeling over deze onderwerpen voortzetten, en het potentieel om verdere relaties te ontwikkelen met nieuwe bondgenoten!

De residentie bij Jacob’s Pillow, Pathways to Performance Choreographic Program (PTP), is een initiatief van MoBBallet dat zwarte choreografen (en kleurlingen) cultiveert die specifiek werken in de balletwereld. PTP wordt samengesteld en geleid door Theresa Ruth Howard, voormalig balletdanser, schrijver en sinds 2015 internationaal organisatieadviseur en diversiteitsstrateeg. De residentie culmineert met een presentatie van werken die zwarte choreografen, dansers en dirigenten in de schijnwerpers zetten in het Kennedy Center in Washington D.C. in juli 2024.

Houten gebouw met grote ramen, omringd door bomen en grasveld op een groene campuslocatie.

The Perles Family Studio bij Jacob's Pillow. Foto van Jacob's Pillow website

New York City

Bij de terugkomst in New York City bij mijn NDT-collega’s, begon de week met uitgebreid pendelen van uptown naar downtown in het New Yorkse metrosysteem om te ondersteunen: workshops die downtown werden gegeven vonden plaats bij MOVE|NYC| (bij Gibney Dance) met tiener dansstudenten die zich voorbereidden om naar de universiteit te gaan, terwijl verder naar het oosten bij New York University’s Tisch School of the Arts dansstudenten zich richtten op het afronden van hun opleiding om het dansveld in te gaan. De NDT 1-dansers gaven workshops op maat voor verschillende dansomgevingen zoals LaGuardia H.S. of the Performing Arts, Barnard College, The Ailey School, The Juilliard School en onze ongelooflijke gastlocatie, New York City Center.

Groepsportret van dansstudenten en gastdocenten in een dansstudio na een workshop of masterclass.

Prince (midden) samen met Nigel Campbell, NDT's Zakelijk directeur Willemijn Maas en Eva Monen (Manager Talent Development & Education) bij MOVE|NYC|. Foto: met dank aan MOVE|NYC|

Voor nu wil ik Theresa bedanken voor ons partnerschap in de coalitie voor culturele competentie, de directie en het personeel van Jacob’s Pillow, en het Kennedy Center voor het ondersteunen en promoten van projecten gewijd aan inclusie, diversiteit, gelijkheid, toegang en ecologische duurzaamheid! Last, but not least een speciaal woord van dank aan alle medewerkers en afdelingen van NDT voor hun eindeloze toewijding aan het leveren van uitzonderlijke dansvoorstellingen en het geven van lessen tijdens de tournees! Bedankt voor ‘wat jullie doen’ om de magie thuis en ‘onderweg’ te laten gebeuren!

Dansers staan in een rij op het podium tijdens applaus na een voorstelling onder spotlights.

NDT 1 dansers in New York City Center buigen na het dansen van 'Jakie' van Sharon Eyal & Gai Behar. Foto: Prins Credell

Prince Credell

Dit verhaal is geschreven door Prince Credell, huidig Beleidsadviseur Diversiteit & Inclusie bij NDT.

Portret van Prince Credell

Discover NDT

  1. Werken

    Kill Your Darlings

    Imre van Opstal & Marne van Opstal

    2026 | NDT 1

    Lees meer over Kill Your Darlings
  2. Werken

    Folkå

    Marcos Morau

    2024 | NDT 2

    In een pulserend visueel en auditief landschap neemt Folkå je mee op een reis door menselijke geluiden, gezang en veltrommels waarin onze voeten de grond in beweging brengen.

    Lees meer over Folkå
  3. Werken

    entropy

    Ethan Colangelo

    2025 | NDT 2

    Lees meer over entropy
  4. Werken

    Wereldpremière

    Noé Soulier

    2026 | NDT 2

    Lees meer over Wereldpremière
  5. Werken

    Wereldpremière

    Johan Inger

    2027 | NDT 2

    Lees meer over Wereldpremière
  6. Meneer Harkarvy

    Lees het verhaal
  7. Werken

    KID IN A CANDY SHOP

    Jan Martens

    2026 | NDT 1

    Lees meer over KID IN A CANDY SHOP
  8. Rehearsal | Wir sagen uns Dunkles

    Videos

    Rehearsal | Wir sagen uns Dunkles

  9. NDT overview

    Videos

    NDT overview

  10. Zes decennia NDT

    Lees het verhaal
  11. Werken

    Wereldpremière

    Marco Goecke

    2027 | NDT 1

    Lees meer over Wereldpremière
  12. Interview | Annika Verplancke over ZŌ - Ohad Naharin

    Videos

    Interview | Annika Verplancke over ZŌ - Ohad Naharin

  13. Werken

    Clowns

    Hofesh Shechter

    2024

    De Brits-Israëlische Hofesh Shechter is één van Engelands meest geprezen kunstenaars. In Clowns, zijn eerste creatie voor NDT 1, tast Shechter de grens af tussen humor en wreedheid. Op opzwepende, hypnotiserende ritmes van door Shechter zelf gecomponeerde muziek verbeelden de dansers een explosie van energie, waarbij speelsheid ogenschijnlijk overgaat in vechten en schieten. Shechter slaagt er met Clowns in de toeschouwer vanaf het eerste moment vast te grijpen en niet meer los te laten.

    Lees meer over Clowns
  14. NDT Club | Aftermovie The Hole

    Videos

    NDT Club | Aftermovie The Hole

  15. In gesprek met Nora Kimball-Mentzos

    Lees het verhaal
  16. Danseducatie in samenwerking met Stichting de Vrolijkheid.

    Lees het verhaal
  17. Werken

    Wereldpremière - 5 jaar Amare

    Imre van Opstal & Marne van Opstal

    2026

    Lees meer over Wereldpremière - 5 jaar Amare
  18. Werken

    Vanishing Twin

    Jiří Kylián

    2024

    Lees meer over Vanishing Twin